fbpx

Czym jest oddech?

Jako ludzie żyjemy poprzez 4 sfery: jesteśmy w ciele, czujemy uczucia i emocje, używamy umysłu i jesteśmy duchowi.
Każda z tych sfer potrzebuje odpowiedniego odżywiania i regeneracji. Świat z fascynacją właśnie odkrywa jak każda z tych sfer potrzebuje pełnego oddechu.

Coraz jaśniej dziś widać,
że świat intensywnie budzi się do pełnego oddechu.

Oddech i ciało

Mało kto uświadamia sobie, że ok. 70% energii czerpiemy z oddychania. Logicznym jest więc, że jest on podstawowym pokarmem dla ciała. Około 70% toksyn usuwamy również poprzez oddech. Ciekawe, że większość ludzi używa tylko 1/3  objętości płuc. Dlaczego tak jest?

Oddech i uczucia

Aby być w kontakcie z tym co naprawdę czujemy, potrzebujemy głęboko oddychać. Jeżeli nie chcemy czuć, to spłycamy lub wstrzymujemy oddech. Jesteśmy istotami czującymi emocje są częścią naszej natury i są również ważnym życiowym paliwem. Tłumienie uczuć przy pomocy oddechu jest niezdrowe i chorobotwórcze. Aby żyć pełnią, potrzebujemy czuć swoje prawdziwe emocje a do tego konieczny jest odblokowany oddech.

Oddech i umysł

Sam mózg zużywa ok. 25% tlenu z oddychania. Brak wystarczająco pełnego oddechu wpływa na to jak postrzegamy świat i życie. Płytki oddech zawęża nam percepcję i przez to postrzegamy problemy większymi niż one w rzeczywistości są. To często odbiera nam siły. Oddech ma też wybitne właściwości antystresowe i pomaga w jaśniejszym widzeniu świata. Sprzyja dobrym decyzjom i skuteczniejszym działaniom.

Oddech i duch

Duchowość człowieka ma szczególny związek z oddychaniem. W wielu starych językach oddech i duch to jedno i to samo słowo. Słowa i stwierdzenia: natchnienie, inspiracja, tchnął w niego życie – są bardzo konkretnie związane z oddychaniem. Od wieków, nie bez powodu, ilość ducha w człowieku, jego witalność i głębię kojarzono z oddechem. Dzięki niemu możemy mieć dużo głębszy kontakt ze sobą, z intuicją. Oddech wybitnie ma moc łączenia z tym kim naprawdę jesteśmy i jaką mamy życiową misję.

Podsumowując:

Oddech jest pierwszym głównym paliwem życiowym. To pierwszy pokarm. Dopiero potem jest jedzenie.

Oddech jest bardzo efektywnym naturalnym narzędziem do zarządzania własnym życiem. 

Oddech ma bezpośredni związek z mocą wewnętrzną, spokojem i siłą przebicia.

Oddech ma działanie antystresowe i powoduje wytwarzanie endorfin w organizmie. 

Oddech jest przedłużeniem podstawy piramidy zdrowego odżywiania wg WHO.

Oddechem możemy regulować fale mózgowe.

Oddech z swojej natury ma wiele właściwości terapeutycznych.

Oddech jest jednym z najgłówniejszych składowych naszego bycia szczęśliwym i nie ma żadnych efektów ubocznych. 

Świadomie korzysta z niego wielu nauczycieli, biznesmenów, trenerów, lekarzy, coachów, naukowców, terapeutów i psychologów.

Nie czekaj!

Zacznij konstruktywnie wpływać na swój świat.
Zacznij od esencjonalnej rzeczy pierwszej i najważniejszej:
weź oddech!

©2024 CUUD Szkoła Oddechu

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?