fbpx

Katarzyna Waszkiewicz

WARSZAWA

katarzyna.waszkiewicz87@gmail.com
tel: 503 932 321

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz Kulturoznawstwa na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, przez kilka lat zgłębiałam różne dziedziny związane z szeroko pojętym rozwojem osobistym. W tym czasie fascynowały mnie różne kierunki, metody i techniki, a dziś za najważniejsze z nich uważam m.in.: Metodę pracy z ciałem wg A. Lowena (udział w cyklicznych warsztatach z Marzeną Barszcz); Ustawienia systemowe wg. B. Hellingera (uczestnictwo w pracach indywidualnych i grupowych u różnych prowadzących); Tantrę zachodnią (uczestnictwo w kursach z międzynarodową nauczycielką Santoshi oraz festiwalach tantry); Medytacje Osho; Taniec intuicyjny oraz nieco artystycznie: Vedict art (kurs I stopnia). Korzystając z wykształcenia muzycznego, rozwijałam też różne podejścia muzykoterapeutyczne w ramach studiów podyplomowych (kierunek Muzykoterapia, Uniwersytet im. M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie) oraz własnej praktyki na prowadzonych przeze mnie warsztatach z dziećmi i młodzieżą.

Wszystkie zgromadzone doświadczenia, a także wrodzona ciekawość zaprowadziły mnie do  Szkoły Coachingu Oddechem Grzegorza Pawłowskiego, która okazała się w pewnym stopniu połączeniem i rozwinięciem wszystkich dotychczasowych kierunków.

Od kilku lat zajmuję się także grą na fortepianie w projektach teatralnych, gdzie improwizuję i muzycznie towarzyszę aktorom podczas spektakli. Moim głównym zadaniem jest podążanie za emocjami i klimatem, który dynamicznie rozwija się i zmienia na scenie. Ważna jest więc uważność, obecność, elastyczność i wyczucie chwili.

Właściwie bardzo prosto było przełożyć te jakości na sesje oddechowe, więc od samego początku czułam się w nich swobodnie i „jak w domu” – z tą różnicą, że tutaj uczucia, klimaty i nastroje płyną nie przez scenę, ale przez ludzkie wnętrza i nie ma wątpliwości, że dzieją się naprawdę. Lubię to poczucie autentyczności i szczerości jak nic innego…

Bliska jest mi również myśl, że ludzki organizm jest genialną strukturą, która w wielu sytuacjach potrafi sama dojść do optymalnej równowagi. Wystarczy tylko, wysłuchać co ma do powiedzenia i odpowiednio się z nim „dogadać”. Sesje oddechowe są dla mnie właśnie takim auto-dogadywaniem na wielu poziomach.

Jeśli też lubisz być dogadany zapraszam na sesję! 

 

©2023 CUUD Szkoła Oddechu

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?