DLACZEGO ODDECH?

Oddech przywraca nas do pełni człowieczeństwa, do naszej naturalności, do pełni czucia uczuć, których doświadczamy. Pomaga mieć lepszy kontakt z własnymi emocjami i na bieżąco oczyszczać się z zamrożonych niegdyś złogów emocjonalnych, które często są uruchamiane poprzez niby przypadkowe zdarzenia dnia codziennego.

Oddech jest drogą do dotarcia do siebie i rozpuszczenia zatrzymanych kiedyś uczuć, które trzymamy aż do dziś poprzez chroniczne napięcia w ciele i wstrzymywanie oddechu.

Zostało udowodnione naukowo, że oddech jest naszym pierwszym największym pożywieniem, najważniejszym pokarmem i to, jak oddychamy, determinuje całe nasze życie, jego jakość, zdrowie, poziom bycia szczęśliwym i spełnionym.

 

CZYM WŁAŚCIWIE JEST COACHING ODDECHEM?

Coaching oddechem jest spotkaniem ze sobą i świadomym kształtowaniem własnego życia. Nie polega na mówieniu o sobie (czy o swojej przeszłości) jak na sesji terapeutycznej, ale daje wiele podobnych efektów.

Wgląd w siebie i bycie ze sobą, po swojej stronie, uważność na to, co jest, i przyjmowanie tego z oddechem bez oczekiwania na efekt końcowy.

 

 JAKA JEST ROLA CIAŁA FIZYCZNEGO W SESJACH ODDECHOWYCH?

Ciało pomaga odkrywać, czy jesteśmy z czymś w zgodzie, czy w oporze. Co pomaga być w ciele i poprzez odczuwanie emocji wspiera ich doświadczanie do końca i przyjmowanie ich w pełni. Pomaga tym samym we wracaniu do pełni kontaktu ze sobą i w konsekwencji – do czucia szczęścia, życia. Solidne osadzenie w ciele jest podstawą spełnionej i szczęśliwej codzienności. 

 

JAK WYGLĄDA SESJA? 

Sesja zwykle składa się z rozmowy coachingowej odnoszącej się do Twojego życia, wyzwań, problemów, celów, marzeń, zadań. A potem w komfortowej pozycji, najczęściej leżącej, poprzez oddech i ciało łączysz się głębiej ze sobą, a coach Ci w tym towarzyszy. Słuchasz siebie, podążasz za swoją intuicją oraz wskazówkami lub pytaniami coacha. I sesja dzieje się…

W jej trakcie łączysz się ponownie ze swoją sprawczością, odzyskujesz moc podejmowania swoich decyzji.

Zaczynasz być ciekawszy siebie, interesujesz się własnym wnętrzem, stajesz się bardziej czuły i wyrozumiały dla siebie, mniej osądzasz siebie i innych, wzrastają Twoja empatia i moc mówienia swojej prawdy. Wracasz do pełni esencji siebie, coraz pełniejszej obecności. 

 

CZY ODDYCHAM W KONKRETNY SPOSÓB? 

W sesji oddechowej zasadniczo podążasz za własnym oddechem i on Cię prowadzi, jest Twoim przewodnikiem, nauczycielem. Czasami coach sugeruje, byś oddychał w szczególny sposób, by pomóc Ci pozostać jeszcze bardziej obecnym, ale zasadniczo to Twój oddech w połączeniu z Twoją świadomością jest Twoim pierwszym coachem w sesji – uczy Cię i przypomina Ci, jak wrócić do naturalnego pełnego oddechu, z którym przychodzimy na świat i który mieliśmy jako dzieci, a potem się od niego oddaliliśmy. 

 

SKORO ODDECH TO TAKA NATURALNA RZECZ, TO PO CO CHODZIĆ NA SESJE DO COACHA?

Praktyk pomaga zachować kontakt ze sobą. Może być pomocny w trudnych stanach emocjonalnych, bo mamy tendencję do uciekania od trudnych rzeczy. Coach pomaga nam wracać do bycia w tu i teraz wbrew sprytnym wybiegom ego.

•   ZOSTAWIŁ MNIE MĄŻ, CZY TO MI POMOŻE? CZY JUŻ MNIE NIKT NIE ZOSTAWI?

Najprawdopodobniej nic nie da nam takiej gwarancji. Ważne jest, czy chcesz się spotkać ze wszystkim, co emocjonalnie dzieje się w Tobie w związku z rozstaniem. Sesja da możliwość przeżycia emocji związanych z tą sytuacją sytuacją. Na pewno dużo zdrowsze jest puścić tę energię, niż zostawić ją w ciele … i ponownie prowokować podobne rzeczy w przyszłości. Jakkolwiek to brzmi sytuacja, w której jesteś, to prezent do pełniejszego życia.

 

•   JESTEM W ROZPACZY… CO MI TO DA? CZY SESJE SĄ DLA MNIE?

Sesje oddechowe są uniwersalne w przypadku większości życiowych stanów, szczególnie polecane są, gdy doświadczamy kryzysu.  

 

•   NIE WIEM, CZY POTRAFIĘ SPOTKAĆ SIĘ Z EMOCJAMI.

Zawsze możesz spotkać swój opór, niepokój, czy bezpośredni lęk przed tym, co naprawdę czujesz. To już jest bardzo uzdrawiające. Każdy krok w tym kierunku jest pomocny. Nie warto nikogo namawiać na sesje. Ważne, by poprosić o nie samemu. Wtedy łatwiej wziąć odpowiedzialność za swoje uczucia, a to jest klucz do uzdrowienia. Coaching Oddechem pracuje głęboko, bo oddech ponownie zespala nasze ciało z emocjami i z duszą.

 

•   CO ZMIENIA COACHING ODDECHEM? JAK TO SIĘ MA DO ŻYCIA?

Coaching oddechem to zadbanie o siebie, stanie przy sobie, bycie po swojej stronie cokolwiek się dzieje. To empatia w działaniu, poczucie, że mam wybór. Przebłysk świadomości, że mogę łatwo podejmować decyzje. Uczy teraźniejszości i brania tego, co jest. Uczy siebie – jesteśmy dzięki niemu wrażliwsi. Daje siłę na codzienne życie, działa też prewencyjnie. Jesteśmy w dużo większej mocy również wobec potencjalnych kryzysów, szybciej i łatwiej je przechodzimy gdy, się pojawiają, i jesteśmy bardziej twórczy w rozwiązaniach.

Stajemy się wrażliwsi na swoje ciało. Wychwytujemy sygnały, które nam daje (np. choroby), już na bardzo subtelnym poziomie i możemy, zamiast podążać w proces chorobotwórczy, wcześnie skierować energię, uwagę i działania w kierunku zdrowienia.

 

•   ILE SESJI POWINNIENEM ODBYĆ?

Warto dać sobie na początek przestrzeń na 3-4 sesje, by poczuć, doświadczyć jak to działa i wpływa na życie i po tym zdecydować czy chce się iść dalej… Efekt jest widoczny już przy pierwszej sesji, czasami przy kolejnych.

To, co najbardziej polecamy, to umówić się na 10 sesji. Dajemy wtedy szansę, żeby zadział się proces i czujemy rodzaj zobowiązania względem siebie. 10 sesji daje poczucie bezpieczeństwa i jest rodzajem zadbania o siebie.

Z każdą sesją usamodzielniasz się w robieniu icj samaemu i wracasz bardziej do swojej mocy. Stajesz się coraz bardziej niezależny. Od około 5 sesji otrzymujesz zadanie robienia sobie sesji oddechowych w domu. 

 

•   COACHING CZY TERAPIA? CZY COACHING ODDECHEM JEST TERAPIĄ?

W coachingu oddechu nie wracamy do przeszłych zdarzeń. Nie rozgrzebujemy przeszłości jak często dzieje się w terapii.

Coaching to proces. W terapii zaangażowane są głównie głowa i emocje. W sesji dodatkowym narzędziem są odczucia z ciała, emocje i oddech. Możemy świetnie nieświadomie oszukiwać sami siebie na poziomie myśli, uczuć. Natomiast niezwykle trudno łudzić się, gdy jesteśmy w kontakcie z ciałem i oddechem, a poprzez to – z intuicją i naszymi instynktami.

Na poziomie ciała trudno jest się oszukiwać, pożądana zmiana jest gruntowna i trwała.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress